Cabinet Stomatologic Cristea Dental angajează asistentă

0
515

Cabinetul Stomatologic Cristea Dental este în căutarea unei persoane dedicate și pasionate de domeniul stomatologiei pentru a se alătura echipei în calitate de Asistentă.

Dacă ai studii de specialitate, abilități excelente de comunicare și relaționare, și ești o persoană empatică, dinamică și activă, te așteptăm să aplici pentru această poziție.

CERINȚE:

  • Studii de Specialitate: Candidatul ideal trebuie să aibă absolvite studii de specialitate în domeniul asistenței stomatologice, precum un curs sau diplomă recunoscută în acest domeniu.
  • Abilități de Comunicare și Relaționare: Comunicarea eficientă cu pacienții și colegii este esențială în această poziție. Căldura, răbdarea și abilitatea de a crea o atmosferă confortabilă sunt necesare.
  • Empatie: Trebuie să poți înțelege nevoile și temerile pacienților noștri și să fii empatic(ă) în interacțiunile cu ei.
  • Dinamism și Activitate: Munca într-un cabinet stomatologic poate fi solicitantă, așa că este important să fii energic(ă) și gata să ajuți în toate aspectele necesare ale asistenței stomatologice.
  • Capacitate de Planificare și Organizare: Trebuie să poți gestiona programul pacienților, să organizezi instrumentele și materialele necesare pentru procedurile stomatologice și să fii atent(ă) la detalii.

Responsabilități:

  • Asigurarea unui mediu primitor și confortabil pentru pacienți.
  • Asistența medicului stomatolog în timpul procedurilor și pregătirea cabinetului pentru fiecare pacient.
  • Administrarea înregistrărilor pacienților și gestionarea programărilor.
  • Gestionarea stocului de materiale și echipamente necesare în tratamentele stomatologice.
  • Consilierea pacienților cu privire la igiena orală și tratamentele recomandate.

Dacă ești o persoană dedicată, pasionată de stomatologie și îndeplinești cerințele noastre, te invităm să ne trimiți CV-ul tău și o fotografie la adresa de e-mail cristeadental@yahoo.com.

Oferim un mediu de lucru plăcut și o echipă profesionistă, iar salariul va fi negociat în funcție de experiența și abilitățile tale. Așteptăm cu nerăbdare să facem cunoștință cu viitoarea noastră colegă în domeniul asistenței stomatologice.

Mulțumim pentru interesul tău în a face parte din echipa noastră!

Comentează cu Facebook

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here